Perete kako vas je baka naučila? Kada je riječ o pranju rublja, Bosch zna najbolje i predstavlja rješenja za pranje za top 10 oznaka za pranje. Ovdje saznajte više o njima!
Mekan i udoban: flanel.
Flanel se obično može lako oprati u perilici rublja. Može se osušiti u sušilici na niskoj temperaturi. Flanel se ne smije izbjeljivati i treba paziti da se glača isključivo na niskoj temperaturi.
Lagan, prozračan, izdržljiv: pamuk.
Pamuk je vrlo stabilan, no istovremeno mekan i udoban za nošenje. Izdržljiv je pa se može često prati. Odjeću od pamuka nemojte sušiti u sušilici te pripazite da je glačate na srednjoj temperaturi.
Vrijedna, lepršava, dragocjena: svila.
Pranje svile vrlo je izazovno. Savjetujemo vam da svilenu odjeću operete ručno. Izbjeljivanje i sušenje u sušilici ne preporuča se. Glačajte na niskoj temperaturi da ne biste oštetili vrijednu površinu.
Osjetljiva, topla, ne prlja se lako: vuna.
Kada perete vunu, osobito je važno provjeriti oznaku za pranje. Ako je prikladna za perilicu rublja, treba je prati mlakim ciklusom do 40°C s posebnim deterdžentom za vunu. Nemojte je sušiti u sušilici i glačajte na srednjoj temperaturi.
Izdržljiv, prozračan, svestran: traper.
Ako želite da odjeća od trapera traje što je dulje moguće, nemojte je prečesto prati ni stavljati u sušilicu. Možete položiti traperice na ravnu površinu da se osuše. Traper zapravo ne bi trebalo glačati. No ako baš trebate izglačati odjeću od trapera učinite to na niskoj temperaturi i preokrenite je.
Svestran, neproblematičan, otporan: poliester.
Nema nikakvih problema s pranjem poliestra. Odjeću općenito treba prati preokrenutu. Prilikom pranja poliestera ne bi trebalo koristiti omekšivač jer oštećuje vlakna. Ako ga želite osušiti u sušilici, učinite to na niskoj temperaturi.
Hladi, brzo se suši, svježa: trikotaža.
Trikotaža se može prati na temperaturi od maksimalno 30°C. Treba se sušiti u sušilici i glačati samo na niskoj temperaturi. Pripazite da je svaki patentni zatvarač i čičak zatvoren tako da se odjeća ne ošteti.
Mekana, baršunasta i sjajna: viskoza.
Kada perete odjeću iz viskoze, možete je zaštititi mrežom za pranje. Viskoza se može prati na 30°C. Ne smije se sušiti u sušilici, no može se glačati na niskoj temperaturi. Ako je moguće, nemojte koristiti centrifugu za viskozu.
Nepoderiva, jednostavna za njegu, praktična: miješana tkanina.
S miješanom tkaninom važno je napuniti bubanj samo do pola. U suprotnom odjeća bi se mogla zgužvati. Miješana tkanina može se prati na 30°C s manjom brzinom centrifuge. Glačajte na niskoj temperaturi.
Romantična, lijepa, objećavajuća: čipka.
Postoji mnogo raznih vrsta čipke. Zato za nju ne postoji univerzalna oznaka za njegu. Što je finija čipka, to je opreznije treba prati. Najbolje bi je bilo oprati ručno. Samo je stavite u mlaku vodu s malo prikladnog deterdženta i ostavite da se namače. Nakon toga može se isprati hladnom vodom.